Doradztwo podatkowe

Elektroniczne przesyłanie PIT-u

obliczenia
Elektroniczne wypełnianie i rozliczanie deklaracji PIT to dla nikogo nie powinna być żadna sensacja. W teraźniejszych czasach drogą internetową załatwić można coraz więcej interesów, nawet tych bardzo istotnych powiązanych choćby nawet z wykonywaniem przelewów bankowych, czy też prowadzeniem swojej działalności gospodarczej. Od pewnego czasu jest także możliwość elektronicznego kontaktowania się z przeróżnymi urzędami i instytutami Państwowymi, a czynności te wymagają wyłącznie posiadania laptopa z dostępem do Internetu, bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego sprawdzanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak rozliczyć PIT online? To po pierwsze nadzwyczaj łatwe, a po drugie zajmie jedynie kilka minut. Uszykowaliśmy specjalne narzędzie, dzięki któremu mają Państwo szansę rozliczenia PIT online oraz uniknięcia konieczności tracenia cennego czasu w kolejkach rozpościerających się na poczcie i urzędzie skarbowym. W trakcie wypełniania zeznania podatkowego należy skrupulatnie zapoznawać się z informacjami i instrukcjami pojawiającymi się podczas wypełniania poszczególnych kolumnWięcej informacji z kategorii pit 2013 na pitax.pl.

Na samym początku trzeba wybrać rodzaj deklaracji (PIT 36, PIT 37 bądź też inne), a później można przystąpić do wypełniania całości. Jeżeli uzupełnienie oświadczenia będzie wymagało od Państwa zastosowania innych dokumentów, zostaną Państwo o tym powiadomieni zaraz na początku. Po wypełnieniu danych osobowych a także informacji na temat osiągniętych zysków, należy zaznaczyć przysługujące ulgi podatkowe oraz zdecydować o przeznaczeniu jednego procenta podatku wybranej organizacji.