Doradztwo podatkowe

Jak szybko wypełnić PIT oraz nie musieć czekać w kolejce w urzędzie?

dokumenty na stole
Kwiecień to miesiąc, gdy trzeba przygotować swoje dokumenty oraz wypełnić deklaracje podatkowe. Wielu z nas ma kłopoty z prawidłowym wypełnieniem deklaracji, jednak z pomocą internetu bądź programów komputerowych można dokonać tego szybko i bezbłędnie.

Zależnie
dokumenty podatkowe
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

od tego jak otrzymaliśmy przychody należy wypełnić odpowiednią deklarację podatkową. Jest kilka ich rodzajów oraz zawiera się w nich różne informacje. Bardzo często wypełniany jest PIT 37, który dotyczy pracowników pracujących na umowę o pracę albo umowę zlecenie. Jeśli po raz pierwszy musimy wypełnić deklarację, można mieć trudności z wykonaniem zadania, jednak z każdym kolejnym rokiem z pewnością będzie stawało się to coraz łatwiejsze. Warto odpowiednio wcześnie rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, by nie musieć czekać w kolejkach i aby uzyskać wcześniej należny zwrot podatku. By zrobić to szybko, najlepiej pobrać program PIT, który za zadanie nam pomóc w uzupełnieniu dokumentów. Wybieramy interesujący nas formularz, a program dalej pokieruje nas co oraz w jakich rubrykach należy wpisywać wypełniając PITy 2015 Program do wypełniania PIT-ów jest bardzo intuicyjny jak również łatwy w obsłudze. Jeżeli uzupełnimy formularz można wydrukować gotowy dokument a także oddać go do urzędu. Kiedy jednak chcemy uniknąć oczekiwania w kolejce można deklaracje oddać korzystając z internetu, a nie wykorzystując program PIT 2016 (więcej: http://pit.hospicjum.wroc.pl/), który będzie dotyczył zarobków w minionym roku, można wysłać

pit online
Autor: Eleleleven
Źródło: http://www.flickr.com

przez internet, wchodząc na oficjalną stronę z formularzami.

Trzeba zarejestrować się na niej, aby móc złożyć własną deklarację. W przypadku oddawania PIT-ów w ten sposób, nie jest wymagany podpis, a podane dane są weryfikowane na przykład kwotą dochodów sprzed dwóch lat jak również numerem PESEL. Jest to niezwykle szybkie, komfortowe a także proste rozwiązanie, idealne dla osób, które nie mają czasu, by czekać w długich kolejach, które stają się coraz większe w kwietniu. Wypełnianie deklaracji nie musi być trudne, kiedy wykorzystamy do tego zadania pomocne narzędzia. Programy PIT zostały stworzone po to, żeby ułatwić nam to zadanie, a nieograniczony dostęp do internetu sprawia, iż możemy przesyłać nasze dokumenty elektronicznie.