Doradztwo podatkowe

Program do rozliczenia podatku dochodowego

business-1067978_640

Obowiązkiem wszystkich osób jest coroczne rozliczenie się z podatku nazywanego pit-em. Podanie tego, jak wysoki okazał się nasz dochód za ubiegły rok podatkowy to obowiązek każdego Polaka i nie ma możliwości, ażeby uniknąć konieczności wypełnienia formularza pit.

Ułatwienia w rozliczeniach podatku dochodowego

Podatek dochodowy to podatek osobisty, a to oznacza, że prawie każdy jest objęty tym rozliczeniem i musi do kwietnia bieżącego roku przedstawić swoje zeznanie podatkowe z poprzedniego roku. Obowiązuje nas najczęściej formularz pit 37 i to ten druk składamy w urzędzie skarbowym, pod który podlegamy. Sam formularz jeszcze kilka lat temu był na tyle skomplikowany, że o jego rozliczenie i prawidłowe wypełnienie często niektóre osoby prosiły księgowych czy osoby znające się na rachunkowości, które posiadały wiedzę na ten temat. Jednak na szczęście zmiany jakie wprowadzał ustawodawca sprawiły, że stało się możliwe, aby rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną.
apple-691798_640
Pobierz swój program pit 2016

Bardzo ważną zmianą była możliwość pobrania programu do rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok i rozliczenie go poprzez wypełnienie odpowiedniego druku w formie elektronicznej. W kolejnym roku rozliczeniowym będzie można zrobić bardzo podobnie, wystarczy, że wejdziemy na dowolną stronę z podatkami i tam pobierzemy sobie program pit 2016. Taka niewielka aplikacja pozwoli nam na szybkie i przede wszystkim prawidłowe wypełnienie odpowiedniego formularza. Co ważne po uzupełnieniu wszystkich danych nie musimy drukować niczego, bowiem już od dawna jest możliwość przesyłania danych drogą elektroniczną i również dzięki temu posiadamy możliwość natychmiastowej weryfikacji naszego zeznania podatkowego. Nie ma również konieczności zanoszenia czegokolwiek do urzędu skarbowego.

Programy do rozliczania podatków czy e-faktury to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie, które zawsze pozwala zaoszczędzić nasz cenny czas a także energię.