Doradztwo podatkowe

W jaki sposób zadeklarować się z podatku prędko i skutecznie?

rozliczanie PITa
Wraz z nadejściem nowego kwartału, przyszedł czas na rozliczenie pit 2016. Każda osoba, która w ubiegłym roku była zaangażowana legalnie, powinna wypełnić tą deklaracje, w innym razie, w przypadku jakiejkolwiek kontroli, spotka ją grzywna. Większość ludzi deklaruje pit 37, który jest niezmiernie łatwy w obsłudze, spora część pól jest intuicyjna, można poradzić sobie z tym w kilkanaście minut. Niektórzy, zwłaszcza osoby nadzorujące własną działalność gospodarczą, mają mocniej zaawansowane zadanie, lecz też do rozwiązania. posiadamy dwie metody, aby rozliczyć pit 2016 – online lub normalnie. Która z nich jest lepsza?

podatki do zapłaty
Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com

Parę lat temu polski fiskus wprowadził możliwość internetowego deklarowania podatku za rok poprzedni. Jest to na tyle komfortowa metoda, że nie potrzebujemy opuszczać domu i czekać w kolejce na poczcie lub w urzędzie. Jednak nie jest to całkowicie takie proste. Na początku, aby w ogóle rozpocząć rozliczenie pit 2016, musimy zainstalować kilka koniecznych programów, co może potrwać nawet pół godziny. Po czym musimy uważnie zorientować się, który pit 2016 musimy rozliczyć, aby cała nasza praca nie poszła w las. Przed zainicjowaniem dzieła warto przejrzeć instrukcję. Ważną kwestią jest, aby posiadać podpis elektroniczny (niezbędny jest do tego odpowiedni sprzęt). Jeśli takowego nie mamy, może wystarczyć sprawdzenie naszego dochodu za ubiegły rok. Mimo Najnowszej technologi, w tym roku mnóstwo ludzi rozliczy pit 16 w sposób klasyczny. Możemy wydrukować właściwy formularz i rozwiązać go osobiście, ręcznie, lub zapytać osobę w urzędzie o pomoc. Lecz pamiętajmy, im bliżej początku maja tym więcej osób będzie robić rozliczenie pit 2016, dlatego mogą być kolejki – jak rozliczyć pit 2016. Jeżeli jesteśmy bardziej wygodni a przy okazji znamy się nieco w sieci online, możemy pobrać odpowiedni program, który nam pomoże w sporządzeniu formularza.

Mnóstwo z nich jest nieodpłatnych, lecz ich wykorzystanie niekiedy uniemożliwia osobiście wybrać fundacji, której ofiarujemy nasz 1 % dochodu – narzucają nam z góry takową. Gdy już wszystko odpowiednio wypełnimy, musimy wydrukować formularz i wysłać pocztą lub dostarczyć do urzędu. Nie zapomnijmy o podpisie! Rozliczenie pit 2016 większości ludzi nie powinno sprawić kłopotu. Druki są na tyle klarownie sporządzone, że każdy powinien poradzić sobie z podstawową wersją. Możemy zadeklarować podatek drogą internetową, wtedy ominie nas czekanie w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym.