lindleyapark.com.pl » Bez kategorii
Bez kategorii

Walory z rozliczania się z PIT-u w Internecie

Rozliczenia online
Na początku kolejnego roku każdy podatnik będzie zmuszony do rozliczenia się z tego minionego. Czy Państwo cały czas rozważają czy rozliczanie PIT przez internet w 2014 to właściwa decyzja? Gdy są, co do tego niepewności, to postaramy się przedstawić ten temat i przestawić atuty z tego będące.


W szczególności czas.

Rozliczenie podatku PIT
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacja (czy to online czy offline) do uzupełniania zeznania podatkowego jest tak zaprojektowana ażeby maksymalnie ułatwić cały proces podatnikowi. Pomysłodawcy aplikacji posiadają świadomość, że zwykły Kowalski nie musi się znać na prawie podatkowym, dlatego też z takim właśnie przesłaniem aplikacja została stworzona. Każdy z nas może do niej zasiąść i krok po kroku wprowadzać do niej dane. Najpierw dane osobowe, następnie dochody, potem przypuszczalne ulgi i przeznaczenie 1% podatku. Koniec. Formularz zapisujemy i drukujemy a potem przesyłam. Calutka akcja powiązana z rozliczeniem może potrwać nawet 10 minut. Czy to nie wystarczy ażeby podjąć decyzję o rozliczeniuprzez Internet?
Gdy czas procesu jeszcze nie wszystkich przekonuje to wspomnijmy o kosztach. Rozliczenie PIT-37 online poprzez internetową aplikację jest totalnie bezpłatne, każdy z nas może zabrać się za wpisywanie danych w przeciągu kilku chwil bez uiszczania opłat.

Jeżeli mają Państwo jakieś zagmatwane rozliczenia to istnieje opcja rozliczenia się wraz z księgowym za małą opłatą (przydatny adres), jednakże zazwyczaj rozliczenia są na tyle banalne, iż podatnik nie będzie musiał za nic płacić.
Zatem przytoczony już wcześniej Kowalski oszczędza swój cenny czas i finanse jeśli rozlicza się z podatków przez internet. Czy to wystarczy by podjąć decyzję?