Doradztwo podatkowe

Warto rozliczyć PIT przy pomocy programu

student-z-kalkulatorem-i-niewyraźne-tło_1187-1358

Rozliczanie zeznań podatkowych za pomocą rozmaitych programów jest niezwykle popularne. Wzrasta też liczba osób, które korzystają z portalu Ministerstwa Finansów, aby szybko i bezproblemowo złożyć swoje deklaracje. Wygląda na to, że wypełnianie papierowych formularzy powoli odchodzi o lamusa.

Jeżeli chcemy wypełnić PIT przy pomocy dobrego programu, to bez problemu znajdziemy coś dla siebie w Internecie. Wystarczy chwilę poszukać, aby znaleźć naprawdę wiele stron, z których można ściągnąć darmową aplikację do rozliczania deklaracji podatkowych. Naturalnie możemy także kupić specjalne programy – jest to dobry wybór, jeżeli zależy nam na funkcjach na ogół niedostępnych w rozwiązaniach darmowych. Jeżeli szukamy czegoś sprawdzonego, to program e Pity 2017 może być dobrym wyborem. Przede wszystkim jest on darmowy oraz działa na wielu systemach operacyjnych, co dla wielu użytkowników może być bardzo istotne. Kolejną ciekawą cechą tej aplikacji jest możliwość rozliczania się online bez potrzeby instalowania czegokolwiek na komputerze.stoł-roboczy-z-raportem-i-laptop_1150-357

Bez problemu także rozliczymy się fiskusem przez Internet. Program e Pity 2017 jest wyjątkowo prosty w obsłudze, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z wypełnieniem formularzy. Będziemy mogli to zrobić za pomocą wygodnego kreatora lub aktywnych deklaracji. Wybór należy do nas. Aplikacja e Pity 2017 umożliwia także pobranie ze strony Ministerstwa Finansów wstępnie wypełnionego PIT-u, czyli PFR. Program ten wyliczy za nas rozmaite kwoty oraz zatroszczy się o to, abyśmy nie zapomnieli o ulgach i odliczeniach, jeżeli nam przysługują. W przypadku gdy chcemy, aby nasze zeznanie było poprawnie wypełnione i nie mamy ochoty poświęcać temu zbyt wiele czasu, to skorzystanie z tego programu będzie strzałem w dziesiątkę.

Istotne jest to, że wszelkie dane wpisywane do programu przechowywane są jedynie na naszym komputerze. Nie są one przekazywane do żadnych serwerów ani zapisywane w chmurze chyba, że sami się na to zdecydujemy.