lindleyapark.com.pl » Bez kategorii
Bez kategorii

Wypełnianie PIT-u drogą internetową

obliczanie podatku w sposób tradycyjny
Czy myśleliście już na tym ażeby rozliczyć PIT 2013 online? Każdy, kto jeszcze nigdy w życiu nie próbował takiego typu uzupełniania i składania deklaracji podatkowej powinien przekonać się, jakie to łatwe i jak mnóstwo czasu można dzięki temu zaoszczędzić. Nasz program został stworzony dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort i nie lubią stać w długich kolejkach w Urzędzie Skarbowym bądź na poczcie. W dobie Internetu warto upraszczać sobie życie i korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą technika.

wypełnianie podatku przez internet
Autor: Administración Nacional de la Seguridad Social
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystanie z programu jest niezwykle łatwe i intuicyjne. Na początku aplikacja zasugeruje, jaką deklarację trzeba wybrać oraz jakie dokumenty będą potrzebne w procesie jej wypełniania. Rubryki uzupełnia się zgodnie z kolejnością, a w przypadku zaistnienia jakichkolwiek pomyłek, pogram uprzedzi o tym momentalnie uzupełniającego, uniemożliwiając zarazem przejście do następnego etapu uzupełniania (źródło). Dzięki korzystaniu z naszego programu, szansa popełnienia omyłki spada niemalże do zera, co oznacza brak konieczności dalszego składania jakichkolwiek korekt.

Po prawidłowym uzupełnieniu wszystkich rubryk można przystąpić do generowania formularza zeznania podatkowego. Zakończony formularz można wydrukować i w standardowej formie papierowej przesłać albo zanieść do urzędu, bądź zamiast tego złożyć deklarację elektroniczną korzystając ze strony www. Na stronie http://www.pitax.pl/pit-37/ można odnaleźć także dodatkowe informacje na temat elektronicznych deklaracji, z których dowiedzieć się można między innymi, czym tak naprawdę są i dlaczego warto je składać.