Doradztwo podatkowe

Nie zapominaj o konieczności rozliczania PIT-a!

student-849828_640

Każda osoba uzyskująca dochody ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Formularze PIT należy składać w Urzędach Skarbowych, do których się przynależy albo za pośrednictwem internetu. Warto pamiętać także o ustalonych terminach, aby nie musieć się później tłumaczyć!

To ważny obowiązek! Nie zapomnij o zeznaniu podatkowym!

work-desk-1205159_640Składanie zeznania podatkowego jest ważnym obowiązkiem, którego nie wolno zaniechać. Obowiązuje on w równym stopniu osoby, które są zatrudnione przez pracodawców, jak też tych którzy prowadzą własną działalność gospodarczą lub uzyskują dochody z innych źródeł. W urzędach, jak też na stronach internetowych poświęconych podatkom, można uzyskać stosowne formularze, niezbędne podczas rozliczania podatku. PIT 38 to druk, którym w podobnej sytuacji posługują się podatnicy, którzy w minionym roku uzyskali przychody kapitałowe. Mowa tutaj o między innymi odpłatnym zbycie papierów wartościowych czy objęciu udziałów w spółkach. W momencie, jeśli ma się problemy z uzupełnieniem wspomnianej deklaracji, warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego. W ten sposób zyska się pewność, że wszystko zostanie wypełnione, jak należy.

Osobiście lub przez internet – dzisiaj masz wybór

PIT 38 – podobnie, jak i pozostałe formularze podatkowe – można składać za pośrednictwem internetu, co okazuje się rozwiązaniem wygodnym i bezpiecznym. To idealna alternatywa w przypadku zapracowanych osób, którym brakuje wolnej chwili, by pójść do urzędu i stać w tamtejszych kolejkach. Uzupełnienie PIT-a przez internet jest niezwykle łatwe oraz wygodne, ponieważ dzisiaj można korzystać z wygodnych i łatwych w obsłudze programów do rozliczania, które w intuicyjny sposób wiodą podatnika przez poszczególne rubryki. Jeżeli mimo dostępu do komfortowego oprogramowania podatnik obawia się zajmować tak ważnymi kwestiami samodzielnie, można wypełnienie deklaracji zlecić w biurze rachunkowym. W takim wypadku pozostaje tylko dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty oraz uiścić wymaganą opłatę.